Pierwsze autobusy elektryczne w Świdnicy to niemal historyczne wydarzenie. Dlatego zasługują na szczególne potraktowanie i nadanie im własnych nazw, a może imion? Liczymy na Państwa pomoc i wyobraźnię i zapraszamy do wizęcia udziału w konkursie.

Dwa dwunastometrowe autobusy elektryczne marki Volvo już niedługo wyjadą na ulice miasta. Każdy pojazd może pomieścić ponad 70 pasażerów, w tym 31 na miejscach siedzących. Autobusy zasilane są bateriami trakcyjnymi o pojemności 200 kWh, które umożliwią przejazd na jednym ładowaniu trasy o długości powyżej 100 kilometrów. Ładowanie odbywać się będzie w zajezdni MPK poprzez gniazdo plug-in oraz przez pantograf opuszczany na specjalne szyny umieszczone na dachu pojazdu. Ich zakup dofinansowany został ze środków NFOŚiGW.

Konkurs będzie przeprowadzony w trzech etapach: I etap – to przyjmowanie propozycji nazw przez MPK; II etap – zakwalifikowanie przez komisję konkursową, złożoną z przedstawicieli organizatorów, sześciu spośród zgłoszonych propozycji nazw do finałowego III etapu, którym będzie głosowanie internetowe na wybór nazw 2 autobusów elektrycznych. Proponowane nazwy nie mogą propagować treści sprzecznych z prawem, normami społecznymi oraz godzących w wizerunek organizatorów konkursu.

Propozycje dwóch nazw prosimy wysyłać do 3 maja za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres konkursy@mpk.swidnica.pl. Głosowanie internetowe zaplanowano od 8 maja na Facebooku na profilu „Świdnica rynek z tradycjami”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!​

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *